Економайзери встановили на двох котельнях у Вінниці у квітні 2023 року. Завдяки цьому вдалося підвищити енергоефективність та зменшити шкідливий вплив на довкілля, знизивши рівень викидів забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферне повітря. 

Економайзери – установки утилізації тепла димових газів, які підвищують ефективність виробництва теплової енергії. Вони дозволяють підвищити коефіцієнт корисної дії котлів. 

У КП «Вінницяміськтеплоенерго» підрахували економію, яку отримають за опалювальний сезон 2023-2024 завдяки встановленим економайзерам. 

У цьому опалювальному сезоні установки дають додаткові майже 4 Гкал теплової енергії на добу шляхом теплоти відпрацьованих димових газів, які раніше виходили в димову трубу. А це зі свого боку дає можливість скоротити споживання газу більше як 100 тис. м3 за опалювальний сезон, що в грошовому еквіваленті становить майже 1 млн грн за опалювальний сезон.

Проєкт вдалось реалізувати завдяки співпраці з представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, Агентством ООН з питань міграції в Україні.

Детальніша інформація: