З підвищенням глобальної температури та змінами клімату, що тиснуть на кожну країну, міста зіштовхуються з новими проблемами у своїх планах сталого майбутнього. Деякі з них активно рухаються до впровадження так званих інтелектуальних (Smart) рішень, які спрямовані на підвищення якості життя у довгостроковій перспективі.
Розповідаємо про досвід міст, які посіли перші місця в рейтингу Smart Cities Index 2024.
Канберра, Австралія
Столиця Австралії відзначається низьким рівнем забруднення повітря і великою кількістю зелених насаджень.
Місто має амбітні цілі щодо досягнення нульового чистого викиду до 2045 року, про що свідчить електрифікація та впровадження відновлюваних джерел енергії в усьому регіоні.
Міські ініціативи щодо розумного міста, включаючи розумне освітлення, системи управління відходами та управління дорожнім рухом значно підвищують ефективність і сталість міських послуг.
Сінгапур
Система громадського транспорту Сінгапуру значно покращилася завдяки стратегічному використанню відкритих даних і технологій безконтактних платежів.
Як уряд, так і приватні компанії публікують обширні набори даних про моделі руху, розклади руху автобусів і поїздів і кількість людей на станціях, які розробники застосунків і міські планувальники можуть потім використовувати для створення рішень для пасажирів, допомагаючи їм оптимізувати маршрути подорожей, заощадити час і зрештою зменшити затори в місті.
Технології використовуються, щоб очолити зусилля щодо сталого розвитку, і міське сільське господарство стає тут способом життя. Ферма аквапоніки Swissôtel The Stamford оптимізує простір для вирощування свіжих продуктів без ґрунту та мінімізує використання води. Це є одним із прикладів того, як розумні міста можуть інтегрувати інноваційні рішення для виробництва їжі в міському середовищі.
Лозанна, Швейцарія
Це місто, яке серйозно ставиться до своєї близькості до природи та інвестує значні кошти в парки, сади та інші зелені зони – з 360 гектарами міських зелених насаджень і ініціативою висаджувати понад 1400 нових дерев щороку.
Лондон, Британія
Лондон прагне стати “чистим містом” як з точки зору інфраструктури електромобілів, так і з точки зору зелених насаджень і планів активних подорожей (пішохідних і велосипедних). Серед транспортних цілей Лондона: щоб 80% поїздок здійснювалися за допомогою Active Travel (пішохідний, велосипедний і громадський транспорт) до 2041 року.
Прихильність міста до сталого розвитку також очевидна з його прагнення до інфраструктури електромобілів. Ця ініціатива тісно пов’язана з міською політикою зон ультранизьких викидів, що робить керування електромобілями дешевшим, ніж автомобілями з ДВЗ, за проїзд яких потрібно платити.
Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати
Інтелектуальний центр мобільності забезпечує безперебійне керування наземним, морським, повітряним і залізничним транспортом. Ця передова система не тільки зменшує затори, але й мінімізує вплив на довкілля.
Нещодавно спланований мікрорайон Масдар-Сіті можна вважати моделлю сталого міського розвитку. Його дизайн поєднує традиційну арабську архітектуру з сучасними технологіями, забезпечуючи природну прохолоду навіть у спекотні літні місяці. Широке використання сонячних панелей на дахах використовує енергію сонця, що робить його однією з найбільших фотоелектричних установок на Близькому Сході.
Детальніша інформація: