«Виклик розумних міст» / Intelligent Cities Challenge – це ініціатива Європейської Комісії, що підтримує міста у використанні передових технологій задля інтелектуального, «зеленого» та соціально відповідального відновлення. 

Міста-учасники ініціативи і їхні місцеві екосистеми стануть рушіями відновлення місцевих економік, створять нові робочі місця та посилять залученість і добробут мешканців. 

На першому етапі «Виклику розумних міст» у період з 27 січня 2020 року по 30 листопада 2022 року було підтримано загалом 136 міст. Зараз триває другий етап «Виклику» (стартував 1 грудня 2022 року), щоб вибрати нову групу міст для участі в мережі, де вони зможуть користати з консультативної підтримки.

Міста отримують індивідуальні стратегічні поради від міжнародних експертів та міст-менторів. На першому етапі «Виклику» консультації стосувались п’яти тем: «зелена» економіка і Місцеві зелені курси; покращення участі мешканців та оцифровування державного управління; «зелений» і цифровий перехід у туризмі; стійкість місцевих ланцюгів постачання; підвищення кваліфікації та перекваліфікація робочої сили. Другий етап тематично зосереджено на зеленому і цифровому переході, а також на економіці близькості. Крім того, міста отримують підтримку у формі наскрізних послуг, яка охоплює доступ до даних, фінансів і технологій через платформу інноваційних рішень Tech4Good.

«Виклик розумних міст» є частиною ширшої системи підтримки з боку ЄС, що визнає важливість виконання обіцянок, даних в рамках Європейського зеленого курсу, цифрової стратегії та інших політик ЄС. Ця ініціатива покликана допомогти містам здійснити перехід до більш зеленої, цифрової, орієнтованої на послуги, низьковуглецевої економіки, підтриманої освіченим суспільством, та яка уможливлює циркулярні економічні системи за допомогою «місцевих ланцюгів доданої вартості», науково обґрунтованої перекваліфікації і сталих інвестицій.

Нагадаємо, українським містам запропонували долучитися до ініціативи у якості міст-спостерігачів. 

Детальніша інформація: