З приходом холодів навантаження на енергосистему України значно зросло. Саме тому вкрай важливо, щоб кожен громадянин зробив свій вклад у покращення ситуації в українській енергетиці. До того ж, дотримуючись правил економного споживання електроенергії, можна зекономити кошти з особистого бюджету.

Як зменшити споживання електроенергії, пояснюють у Вінницькій міській раді:

• Замінити старі лампи розжарювання на нові енергоощадні LED-лампи. Модернізація освітлення у власній оселі дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у десять разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації у порівнянні з лампами розжарювання.

• Користуватися енергоощадними побутовими приладами та технікою. Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів: від найбільш економних (від А до А +++), так і найбільш енергозатратних (G). Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% навіть у порівнянні з приладами класу «В».

• Залишати мінімум приладів у режимі «сон». У режимі «сон» електроприлади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Окрім того, заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони) потрібно стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.

• Регулярно обслуговувати електротехніку. До прикладу, чистити електрочайник від накипу, також для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.

Детальніша інформація: