Згідно з новим звітом Світового банку, з 2022 року 400 млн учнів у всьому світі зіштовхнулися із закриттям шкіл через екстремальні погодні умови. Зміна клімату не лише має прямий вплив на освіту, вона також не береться до уваги при витратах на кліматичне фінансування.
Новий аналіз, опублікований у звіті «Обираючи наше майбутнє: освіта для кліматичних дій», показує, що кліматична криза найсильніше б’є по освіті в країнах із низьким рівнем доходу. В середньому в цих країнах щорічно втрачається 18 навчальних днів, порівняно з 2,4 днями в багатших країнах. 10-річна дитина у 2024 році зіштовхнеться із втричі більшою кількістю повеней, у 5 разів більшою кількістю посух і в 36 разів більшою кількістю хвиль спеки протягом свого життя порівняно з 10-річною дитиною у 1970 році. І навіть коли школи відкриті, учні не можуть вчитися через зміну клімату. У Бразилії учні в найбідніших 50% муніципалітетів можуть втратити піврічне навчання лише через спеку.
Освіта не лише перебуває під загрозою через зміну клімату – вона масово ігнорується, коли мова йде про кліматичне фінансування. Попередні аналізи показали, що лише 1,5% кліматичного фінансування спрямовується на освіту. Але нові оцінки у звіті показують, що за 18,51 долара на дитину школи можуть допомогти краще захистити навчання від зміни клімату – покращуючи температуру в класах, створюючи життєстійку інфраструктуру та навчаючи вчителів.
Опитування, наведені у звіті, вказують на розрив між бажанням молодих людей у країнах із низьким і середнім рівнем доходу щось робити, та браком знань і навичок, щоб діяти. Близько 65% молодих людей у восьми країнах вважають, що їхнє майбутнє під загрозою, якщо вони не розвинуть зелені навички, а 60% також вважають, що вони недостатньо дізналися про зміну клімату в школі. Виходячи з даних з 96 країн, звіт показує, що кожен рік освіти підвищує кліматичну свідомість майже на 9%. У звіті стверджується, що освіта є ключем до усунення цих прогалин в інформації, навичках і знаннях, а також ключем до стимулювання кліматичних дій в усьому світі шляхом зміни мислення, поведінки, навичок та впровадження інновацій.
Звіт руйнує поширені міфи. Наприклад, близько 73% молодих людей у восьми країнах помилково вважають, що вони не можуть отримати «зелену» роботу без навичок у галузі науки, технологій, інженерії та математики (STEM). Але нові дані та аналіз Світового банку показують, що «зелені» навички потрібні майже на всіх рівнях кваліфікації та секторах у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Наприклад, 31% «зелених» робочих місць на Філіппінах – це посади середньої кваліфікації.
У звіті викладено факти, дані, приклади з місця подій і політичний порядок денний для підтримки зусиль країн. Наприклад, покращення базових навичок, впровадження кліматичної освіти та розбудова потенціалу вчителів допоможуть використати шкільну освіту для боротьби зі зміною клімату. Крім того, уряди можуть приділяти першочергову увагу зеленим навичкам та інноваціям у вищій освіті, щоб прискорити перехід до більш сталих практик.
Детальніша інформація: