Незважаючи на всі зусилля, скорочення викидів парникових газів до абсолютного нуля буде складним завданням. Щоб збалансувати ті викиди, яких важко уникнути, потрібно захопити частину вуглекислого газу (CO2), який вже є, і видалити його з атмосфери. 

Існують різні способи зробити це, наприклад, використовуючи природу або технології, або зберігаючи вуглець у таких продуктах, як деревина та інші довговічні матеріали. 

Щоб досягнути своїх зелених цілей, ЄС підтримує різні проєкти у галузі видалення вуглецю: 

• Вуглецеве землеробство, або Шлях природи

Наші землі і ліси можуть поглинати велику кількість вуглецю. Щоб допомогти боротися зі зміною клімату, ми повинні підтримувати наші екосистеми в хорошому стані і приймати сільськогосподарські практики, сприятливі для клімату. За допомогою своєї програми LIFE ЄС фінансує численні ініціативи, які допомагають європейцям робити саме це.

• Видалення вуглецю з повітря, або Технології майбутнього

Використання технологій для видалення вуглецю з атмосфери привертає багато уваги в останні роки. Завдяки своєму Інноваційному фонду – одній із найбільших у світі програм фінансування інноваційних низьковуглецевих технологій – ЄС підтримує такі рішення по всій Європі.

• Блокування вуглецю або стійкий дизайн

Проєкт Vivihouse розробив стійку систему будівництва, яка, порівняно зі звичайними методами будівництва, може скоротити використання ресурсів і допомогти видалити CO2 з атмосфери за допомогою зберігання вуглецю в деревині та інших довговічних матеріалах на біологічній основі. Враховуючи роль, яку проєкт може відігравати в боротьбі зі зміною клімату, він був номінований як один із фіналістів премії «Новий європейський Баугаус 2021» – міжнародного конкурсу, створеного ЄС для нагородження тих проектів та ідей, які перетворюють Європейський зелений курс на реальність.

Детальніша інформація: