Україна отримала 133 млн євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), щоб і далі фінансувати проєкт «Реабілітація гідроелектростанцій», який втілює найбільша гідрогенерувальна компанія України ПрАТ «Укргідроенерго». 

Фінансування має допомогти у відновленні ГЕС і ГАЕС Укргідроенерго, які постраждали внаслідок російських обстрілів. Цей транш доповнює суму у 67 млн євро, яку ЄІБ виділив раніше для фінансування чинного проєкту та яку повністю використали в середині 2022 року.

Виділені кошти спрямовані на модернізацію та реконструкцію гідроенергетичних об’єктів, які належать Укргідроенерго, а також на відновлення пошкоджень цих критично важливих енергетичних об’єктів інфраструктури, спричинених війною. Зусилля будуть зосереджені на заміні критично важливого обладнання, підвищенні надійності, ефективності та стійкості гідроелектростанцій на річці Дніпро. Це особливо важливо з огляду на часткове руйнування Дніпровської ГЕС та знищення греблі Каховської ГЕС.

ЄІБ сприяв виділенню Україні 133 млн євро в межах пакета Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ. Підкріплений гарантією ЄС, цей пакет покликаний допомогти Україні відновити пошкоджену інфраструктуру, основні муніципальні послуги та підтримати термінові заходи в умовах осінньо-зимового періоду, що триває.

Транш у 133 млн євро є частиною проєкту «Реабілітація гідроелектростанцій». Цей проєкт, що розпочався у 2012 році, включав кредит ЄІБ під державні гарантії України у розмірі 200 млн євро на реконструкцію 21 гідроагрегату на станціях Укргідроенерго. Йдеться, зокрема, про роботи з реконструкції на Київській ГАЕС, Канівській, Кременчуцькій та Середньодніпровській ГЕС, а також на Дніпровській ГЕС-1 і Дніпровській ГЕС-2. Ці зусилля спрямовані на підвищення експлуатаційної надійності та потужності гідроагрегатів, заміні допоміжного, силового та гідромеханічного обладнання.

Детальніша інформація: