ЄС підтримав проєкт модернізації системи управління відходами, реалізований у місті Фастів у межах Програми модернізації систем водопостачання, яка фінансується через Інвестиційну платформу сусідства (NIP) в Україні та управляється НЕФКО. Проєкт відповідає нагальним критичним потребам міста, сприяє екологічно безпечному управлінню відходами та заохочує профілактику їх утворення.

Після російського вторгнення у лютому 2022 року комунальна техніка для управління відходами, що використовувалася у Фастові протягом багатьох років, була передислокована до інших міст Київської області, які постраждали від війни. Обладнання було старе, зношене, неефективне, спричиняло значні викиди і потребувало постійного ремонту. Без нього місто не могло повністю надавати базові послуги, включно зі збором та утилізацією відходів, щоб задовольнити потреби місцевих жителів і внутрішньо переміщених осіб, які прибули навесні 2022 року.

Щоб задовольнити нагальні та критичні потреби у більш ефективному управлінні відходами у Фастові, грантові кошти з Програми модернізації систем водопостачання NIP в Україні, яка фінансується ЄС і реалізується НЕФКО, були перепрофільовані із запланованого проєкту модернізації каналізаційної системи на проєкт управління відходами. Завдяки грантовому фінансуванню у розмірі 960 тис. євро місто отримало 600 нових сміттєвих баків, 4 сміттєвози та бульдозер.

Завдяки проєкту місто повністю реорганізувало систему поводження з твердими побутовими відходами. Крім того, переробка відходів і її важливість тепер включені в навчальну програму шкіл. 

Довідково. Інвестиційна платформа сусідства (NIP) — це механізм, спрямований на мобілізацію додаткового фінансування для капіталомістких інфраструктурних проєктів у країнах-партнерах ЄС, на які поширюється Європейська політика сусідства, у таких секторах, як транспорт, енергетика, довкілля та соціальний розвиток. NIP також підтримує приватний сектор, головним чином через інвестиційні гранти та операції з ризиковим капіталом, націлені на малі та середні підприємства. NIP прагне об’єднати грантові ресурси з бюджету ЄС та держав-членів ЄС і використати їх для залучення кредитів від європейських фінансових інституцій, а також внесків від самих країн-партнерів ЄПС. Таким чином, ЄС підтримує пріоритети своїх сусідів і допомагає їм у реалізації ключових інвестицій та стимулюванні економічного розвитку.

Детальніша інформація: