У той час, коли нинішня Європейська Комісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн зосередилася на прийнятті зелених законів і правил для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, наступна Комісія, яка буде призначена після виборів в ЄС у 2024 році, зосередиться на їх реалізації, – сказав високопоставлений чиновник ЄС Курт Ванденберге.

Ванденберге іноді називають «хрещеним батьком» Європейського зеленого курсу через його роль колишнього радника з питань зеленої політики голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. У січні 2023 року він був призначений головою директорату Комісії з питань клімату (DG CLIMA).

Європейський зелений курс, представлений у грудні 2019 року Урсулою фон дер Ляєн як «нова стратегія зростання» Європи. У центрі Європейського зеленого курсу – посилені кліматичні цілі, які стали юридично обов’язковими відповідно до нового «Закону ЄС про клімат». Ці цілі зобов’язують ЄС досягти кліматичної нейтральності до 2050 року та більш ніж удвічі скоротити викиди до кінця цього десятиліття.

Щоб досягти цих цілей, ЄС прийняв нове законодавство, що врегульовує ситуацію з усіма типами забруднення – від автомобільних  викидів до парникових газів, які промисловим підприємствам дозволено викидати щороку.

Тепер, коли більшість законодавчих актів ЄЗК вже прийняті, Європейська Комісія переходить до фази імплементації, сказав Ванденберге на щорічному заході аналітичного центру Bruegel в Брюсселі 6 вересня 2023 року.

Європейські вибори заплановані на червень 2024 року. Результат голосування вплине на політичну орієнтацію нової виконавчої влади ЄС, яка буде приведена до присяги після закінчення поточного мандата Європейської Комісії 31 жовтня 2024 року.

Детальніша інформація: