23 квітня 2024 року Європейський Парламент схвалив нові правила, щоб зробити продукцію більш екологічною. Мета полягає в тому, щоб зробити продукти, які продаються в ЄС, більш придатними для повторного використання, ремонту, модернізації та переробки.

За даними Євростату, у 2020 році трохи менше 13% матеріалів було перероблено та знову впроваджено в європейську економіку.

Нові правила екодизайну оновлять поточну директиву 2009 року, яка стосувалася виключно продуктів, пов’язаних з енергетикою, з точки зору ефективності та циркулярності. Вона призвела до зниження річного споживання енергії відповідними продуктами на 10%.

Переглянутий «Регламент про екодизайн», як ключовий елемент Green Deal, є частиною пакету циркулярної економіки, який спрямований на те, щоб ЄС переробляв  і повторно використовував матеріали набагато ефективніше. Пакет також сприяє досягненню мети ЄС щодо нульових викидів парникових газів до 2050 року та має зменшити шкоду довкіллю.

Прийнятий парламентом закон закликає Єврокомісію надати пріоритет ресурсомістким галузям, таким як залізо, сталь, алюміній, текстиль, меблі, шини, миючі засоби, фарби, мастильні матеріали та хімікати. Однак, згідно з угодою, досягнутою між європейськими інституціями, автотранспортні засоби виключені з регулювання.

Текст вводить цифрові «паспорти продукції», які містять інформацію про продуктивність, простежуваність та вимоги відповідності. Ці дані будуть доступні споживачам на загальнодоступному веб-порталі, щоб допомогти їм зробити більш обґрунтований вибір при покупці.

Щоб стимулювати переробку, суб’єкти господарювання повинні будуть щороку декларувати кількість викинутої продукції та причини її знищення.

Норма прямо забороняє знищувати непроданий одяг, аксесуари та взуття через 2 роки після набрання законом чинності. У майбутньому Єврокомісія зможе додавати до переліку нереалізованої продукції додаткові категорії продуктів, які не можуть бути знищені.

Детальніша інформація: