Щоб зменшити вуглецевий слід і досягти кліматичної нейтральності, потрібна участь кожного. Громадськість не лише очікує від влади нових законів, а й прагне впливати на бізнес. Як наслідок, все більше споживачів шукає інформацію перед покупкою, а компанії роблять акцент на озелененні своїх продуктів, послуг та діяльності, щоб залучити клієнтів.
Грінвошинг – це маркетинговий прийом, який допомагає позиціонувати продукт або бренд більш натуральним і екологічним, ніж він є насправді, і збільшувати прибуток. За інформацією Європейської Комісії, аналіз веб-сайтів компаній на «грінвошинг» показав, що у 42% випадків заяви компаній були перебільшеними, неправдивими або оманливими та потенційно могли кваліфікуватися як недобросовісна комерційна практика згідно з правилами ЄС. «Грінвошингу» стає дедалі більше, адже споживачі все більше прагнуть купувати екологічно чисті продукти.
Як не стати обманутими і розпізнати «грінвошинг»?
1. Остерігайтеся незрозумілості: звертайте увагу на розпливчасті та безмірні терміни, такі як “природний” та “екологічно чистий”, непідкріплені прозорими та науковими доказами.
2. Перевірте етикетку. Шукайте етикетки, які посилаються на дані третіх сторін, через які можна перевірити інформацію.
3. Будьте пильними: якщо все здається занадто добрим, щоб бути правдою, то можливі обидва варіанти. Дослідіть це питання та галузь, використовуючи авторитетні джерела, і тоді вирішуйте самі.
4. Шукайте дії, а не слова: звертайте увагу на те, що робить компанія, а не лише на її слова. Чи можна вважати всі продукти, які вона пропонує, екологічно чистими? Чи інвестувала компанія у переробну упаковку?
5. Купуйте на місцевому рівні: чим коротший ланцюжок постачань, тим менша ймовірність того, що екологічні фактори будуть втрачені, заплутані або неправильно представлені.
Детальніша інформація: