26 січня, під час онлайн обговорення “Зелена партисипація у Львові. Досвід (пере)завантаження” було презентовано результати case study про актуальний стан використання інструментів громадської участі у Львівській громаді та досвід поширення зелених цінностей у межах партисипативних заходів простору “Розсадник”. 

Експерти ГО “Плато” провели аудит дієвості запроваджених Львівською міською громадою інструментів громадської участі та виявили, що щонайменше третина з них перестала бути актуальною за обставин воєнного часу. Також зауважено падіння активності мешканців у використанні механізмів участі за останні 2 роки, що у випадку електронних петицій досягає понад 60% від довоєнного рівня. Окрім аналітичних даних та рекомендацій для Львівської міської ради, представлений документ містить огляд впровадження інструментів громадської участі у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник”, до тестування яких у 2023 році було залучено понад 1100 учасників. 

Презентація та обговорення відбулися за участі партнерів проєкту, представників громад, експертного середовища та небайдужих мешканців. Учасники дійшли висновку, що у локальних спільнот є великий потенціал для урізноманітнення функцій зелених громадських просторів.  

“Ініціатива партисипації не обов’язково має належати місцевому самоврядуванню. Організації громадянського суспільства можуть запроваджувати інструменти горизонтальної участі, орієнтованої на розбудову співпраці різних зацікавлених сторін задля досягнення загальної мети” – наголосив під час події виконавчий директор ГО “Плато” та співкоординатор простору “Розсадник” Микола Рябика.

Ознайомитися із повним текстом дослідження можна за посиланням: https://plato.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/01/zelena-partysypacziya-e.pdf 

Захід проведено ГО “Плато” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.