Угода між урядами України та Швейцарії про спільні кліматичні проєкти для зеленого відновлення України була укладена під час Міжнародної конференції з питань відновлення України в Лугано. Документ підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністерка навколишнього середовища, транспорту, енергетики та комунікацій Швейцарії Симонетта Соммаруга.

«Ми зробили перший практичний крок для впровадження Україною ринкових механізмів кліматичної угоди. Швейцарія інвестуватиме у державні та приватні проєкти зі скорочення викидів парникових газів у різних сферах діяльності України: інфраструктури, будівництва, транспорту, енергетики. Натомість отримає від України верифіковані результати скорочення викидів вуглецю в атмосферу», – зауважив Міністр Руслан Стрілець.

За його словами, успішна реалізація статті 6  створить в Україні нові канали кліматичного фінансування та стимули «зеленого» розвитку для українського бізнесу.

«Імплементаційна угода до Паризької угоди між урядами України та Швейцарії є гарним стартом для «зеленого» післявоєнного відновлення України та досягнення кліматичних цілей у рамках Паризької угоди», – наголосив Руслан Стрілець.

Нагадаємо, що Україна розробила проєкт Плану заходів з післявоєнної відбудови та розвитку України. 

Детальніша інформація: