21 листопада 2024 року ЄС на COP29 оприлюднив свій перший дворічний Звіт про прозорість (BTR). Подання цього звіту є важливою віхою в імплементації Паризької угоди, яка знаменує собою початок нової ери підзвітності та співпраці у глобальній боротьбі зі зміною клімату, як це визначено в межах Рамкової програми підвищеної прозорості Паризької угоди.
У звіті детально описано прогрес у досягненні мети до 2030 року, прогрес в оцінці наслідків кліматичної політики ЄС і заходів щодо скорочення викидів парникових газів і підвищення життєстійкості до зміни клімату, а також внесок у міжнародне нарощування потенціалу і кліматичне фінансування.
Перший Звіт про прозорість, що готується раз на два роки, демонструє, що ЄС перебуває на шляху до досягнення своїх кліматичних цілей і активно підтримує глобальні зусилля щодо боротьби зі зміною клімату. Основні моменти звіту включають:
- Значне скорочення викидів: Станом на 2022 рік чисті викиди парникових газів у ЄС скоротилися на 31,8% з 1990 року. Попередні дані, опубліковані у Звіті про прогрес у боротьбі зі зміною клімату, вказують на подальше падіння на 8% у 2023 році, що означатиме загальне скорочення на 37% з 1990 року.
- Майбутні кліматичні цілі: ЄС визначив потенційний шлях до скорочення чистих викидів парникових газів на 90% до 2040 року, забезпечуючи прогрес на шляху до кліматичної нейтральності до 2050 року.
- Підтримка країн, що розвиваються: У 2023 році ЄС та його держави-члени виділили 28,6 млрд євро державного кліматичного фінансування та мобілізували додаткові 7,2 млрд євро приватного фінансування для країн, що розвиваються, для скорочення викидів та адаптації до зміни клімату.
У звіті детально описана кліматична політика ЄС, включаючи надійну систему торгівлі викидами та інвестиції в чисту енергетику, транспорт і промисловість. У документі також висвітлюється, як ЄС працює над підвищенням своєї готовності до зміни клімату, спираючись на Європейську оцінку кліматичних ризиків і готуючи нову Стратегію адаптації ЄС.
У контексті міжнародних кліматичних дій прозорість означає звітування та огляд відповідної кліматичної інформації і даних. Звіти про прозорість допомагають зміцнити взаємну довіру і впевненість між країнами, надаючи регулярну інформацію про прогрес, досягнутий щодо виконання зобов’язань, і надаючи можливість урядам, промисловості та суспільству оцінити, які уроки слід винести з успішної кліматичної політики.
У той час, як світ готується до наступного етапу кліматичних амбіцій після першого Глобального підбиття підсумків у рамках Паризької угоди, Звіт ЄС про прозорість є важливим інструментом для зміцнення взаємної довіри, заохочення дій та сприяння співпраці.
Детальніша інформація: