Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) закупили та передали місту Миколаїв 24 апарати розливу води та 30 електрогенераторів. 

Обладнання, встановлене протягом червня-серпня 2023 року за фінансування ЄС, використовується для забезпечення безперебійного постачання чистої води. Передача була здійснена в межах ініціативи «Підтримка альтернативного чистого водопостачання».

Завдяки наданому обладнанню щодня забезпечується вільний доступ до чистої води для понад 39 тис. мешканців міста. Крім того, враховуючи можливість перебоїв із постачанням електроенергії через пошкодження енергетичної інфраструктури, особливо в зимовий період, було надано 30 електрогенераторів для забезпечення безперебійної роботи апаратів.

Довідково. Ініціатива «Підтримка альтернативного чистого водопостачання» була профінансована ЄС коштом проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Ініціатива була здійснена у відповідь на кризу, спричинена війною. Проєкт HOUSES був започаткований у 2018 році та мав на меті мобілізувати співвласників житла в Україні та підтримати їхню мотивацію до підвищення рівня енергоефективності у багатоквартирних будинках. 

За 34 місяці реалізації проєкту було надано допомогу 6104 ОСББ та створено 2288 нових ОСББ в Україні. Ті, хто хоче дізнатися більше про ОСББ та їх діяльність,  запрошуються приєднатися до серії безкоштовних онлайн-курсів під назвою «ОСББ: абетка успіху». Ці курси були розроблені та випущені спільно з онлайн-освітньою платформою PROMETHEUS.

Детальніша інформація: