До 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком, – таку ціль закладено в Оновленому національному визначеному внеску України до Паризької Угоди (НВВ2).
Уряд схвалив НВВ2 30 липня 2021 року. Серед основних заходів для досягнення показника документ називає модернізацію енергетичних та промислових підприємств, розвиток ВДЕ, заходи енергоефективності, термомодернізацію будівель, збільшення частки органічного сільського господарства, електрифікацію та оновлення транспорту, запровадження ієрархії управління відходами, збільшення лісистості.
Реалізація документа позитивно позначиться на стані природних ресурсів, зокрема дозволить зменшити забруднення атмосферного повітря, водних об’єктів та земель.
“Зміна клімату стала однією із найбільш гострих світових проблем. Лише за останні кілька років в Україні і світі в рази збільшилася кількість аномальних погодних явищ, які призводять до загибелі людей та значних економічних втрат. У такій ситуації сценарій нічого не робити є найнебезпечнішим. Бездіяльність сьогодні може мати катастрофічні наслідки вже завтра. У тому числі, у вигляді шалених економічних збитків, які в сотні разів перевищуватимуть обсяг коштів, потрібних для поступового скорочення викидів. Тож Україна не залишиться осторонь трансформацій. І визначення реальних цілей кліматичної політики та їх досягнення – єдиний правильний вихід”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.
За оцінками вчених, у наступні 10 років усі країни світу мають закласти основи для трансформації різних секторів економіки, аби зменшити викиди в атмосферу. І Україна, як частина світової спільноти, теж є активним учасником боротьби з глобальним викликом.
Детальніша інформація: