Четвертий квартал 2022 року відзначився активною роботою із підготовки законодавчих пропозицій у сферах ЄЗК, плануванням діяльності на наступний рік, вжиттям антикризових заходів і прийняттям бюджету ЄС на 2023 рік.
Великий вплив на реформи у сферах ЄЗК має тривале російське військове вторгнення в Україну та його наслідки в усіх країнах Європи. Зокрема, цей фактор зумовлював подальше посилення втручання в роботу енергетичних ринків та збільшення фінансової допомоги компаніям у сферах, які постраждали від кризи.
У той же час ЄС посилив хід реформ у сфері довкілля, боротьби зі зміною клімату, підвищення енергетичної ефективності та розвитку відновлюваної енергетики. Більшість заходів у сферах ЄЗК в цей період стосувалися розроблення законодавчих пропозицій, які надалі будуть доопрацьовані інституціями ЄС. Серед них значне місце посідали пропозиції, що стосувалися впровадження цілей пакету «Готові до 55», – заходи у сфері боротьби зі зміною клімату, зокрема посилення зусиль у зменшенні викидів парникових газів, покращення землекористування та ведення лісового господарства, перегляд правил системи торгівлі викидами тощо.
Окрім цих пропозицій у сфері кліматичної політики, чільне місце займала і законодавча робота в рамках розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності, управління відходами, а також посилення стандартів охорони довкілля. У цих сферах протягом 2023 року очікуються суттєві зміни, що також підтверджується затвердженими робочими планами інституцій ЄС. Підтримання рівня фінансування ЄЗК у бюджеті ЄС на 2023 рік та уникнення скорочення видатків на окремі програми також свідчить про пріоритетність цих сфер та наявності необхідних фінансових ресурсів.
Детальніша інформація: