Якщо Ви не знаєте, що таке Європейський зелений курс, то ця назва звучить доволі абстрактно: щось, що робить ЄС у сфері довкілля. Насправді Європейський зелений курс – це комплекс заходів, які безпосередньо вплинуть на наше життя. Яким чином? Розповідаємо на інфографіці.

Здоровіша їжа

Завдяки різним стратегіям Євройського зеленого курсу чистішими мають стати грунти, водойми і повітря. Також має збільшитися частка органічного виробництва: до 2030 року 25% сільськогосподарських земель мають бути зайняті органічним виробництвом. 

Усі ці кроки якісно вплинуть на їжу, яку ми їмо.

Чистіше повітря

Комплекс заходів з різних стратегій передбачає висадження 3 млрд нових дерев до 2030 року, розбудову інфраструктури для альтернативних видів палива, зменшення кількості відходів та забруднення повітря.

Ці кроки сприятимуть тому, щоб повітря стало чистішим. 

Більше дерев та доступу до природи

Європейський зелений курс передбачає висадження 3 млрд нових дерев до 2030 року, збільшення площі заповідників, відновлення річок та озеленення міст. 

Зручніший та безпечніший транспорт

Стратегії та плани передбачають розбудову інфраструктури для альтернативних видів палива, збільшення використання транспортних засобів із нульовим рівнем викидів, створення аеропортів та морських портів із нульовими викидами, створення більш сталої та здорової міжміської та міської мобільності, збільшення швидкісного залізничного руху, підвищення рівня безпеки транспорту. 

Менше транспортного шуму

Водночас заходи, заплановані у рамках різних стратегій Європейського зеленого курсу, мають на 30% зменшити частку людей, яких хронічно турбує транспортний шум.

Чистіші водойми

Окрім відновлення та очищення річок, Європейський зелений курс також передбачає зменшення на 50% пластикових відходів у морі.

Чистіші міста

Комплекс заходів зі зменшення забруднення, збільшення зелених зон, покращення транспортної інфраструктури зробить наші міста чистішими і комфортнішими. 

Економія електроенергії

Нові підходи до будівництва, а також оновлення і ремонт неенергоефективних будівель дозволять економити на електроенергії. 

Швидкісний інтернет

Питання доступу до швидкісного інтернету зустрічається у багатьох стратегіях Європейського зеленого курсу. Серед пріоритетних напрямів – розвиток надшвидких мереж, включаючи 5G та 6G. 

Детальніша інформація: