Демонстраційний проєкт HYBRIT у Швеції,  який має на меті вивести «зелену» сталь на ринок до 2030 року, отримав грант у розмірі 143 млн євро від Інноваційного фонду ЄС.

Металургійна промисловість є однією з найпотужніших галузей Європи, вносячи близько 110 млрд євро на рік в європейську економіку, працевлаштовуючи 330 тис. осіб і підтримуючи ще 1,6 млн робочих місць у суміжних галузях. 

Сталеливарний сектор зараз генерує близько 5% викидів CO2 в ЄС. До недавнього часу було неможливо досягти високих температур, необхідних для виробництва сталі, без спалювання великої кількості викопного палива. Останні технологічні досягнення з використанням водню обіцяють змінити цю ситуацію. Традиційно залізо отримують шляхом спалювання викопного палива для нагрівання та зменшення залізної руди в доменній печі, викидаючи вуглекислий газ в атмосферу. Демонстраційний проєкт HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology) спрямований на те, щоб виробляти залізо, використовуючи водень як відновник і залишаючи водяну пару як побічний продукт. 

Важливо те, що проєкт HYBRIT використовуватиме чистий водень, який буде продукуватися за  допомогою вітро- та гідроенергетики. Отже, проєкт орієнтований на ланцюжок створення вартості від шахти до сталі, повністю вільний від викопного палива.

Його завдання полягає у тому, щоб вивести нову технологію на комерційний рівень. Завдяки фінансуванню ЄС проєкт HYBRIT Demonstration вироблятиме близько 1,3 млн тонн сталі без викопного палива на рік, або близько чверті від загального обсягу виробництва сталі у Швеції. Таким чином, проєкт має потенціал запобігти потраплянню в атмосферу більш ніж 14 млн тонн CO2 за перші 10 років експлуатації. Це дасть можливість Швеції досягти своєї мети – економіки без викопного палива до 2045 року та підтримати важливий сектор економіки, який представляє сталеливарна промисловість, зберігаючи до 10 тис. робочих місць.

Детальніша інформація: