У новій програмі поводження з радіоактивними відходами до 2031 року врахують ускладнення через військову агресію РФ: частина радіаційно небезпечних об’єктів опинилися на тимчасово окупованій території, а поблизу деяких з них велися бойові дії.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 4 листопада 2022 року схвалив розпорядження, яким затвердив Концепцію Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами.

Виробництво електричної енергії на АЕС, використання радіоактивних матеріалів на виробництві, у промисловості, медичних і наукових закладах та аварія на Чорнобильській АЕС призвели до накопичення великих обсягів радіоактивних відходів в Україні.

За даними щорічного звіту Держреєстру радіоактивних відходів за 2020 рік, сховища для зберігання на майданчиках АЕС заповнені від 20 до 80%. Але ж вони є тимчасовими та не розраховані на тривале зберігання РАВ.

Концепція передбачає:

  • аналіз стану поводження з РАВ в Україні та визначення проблем;
  • визначення оптимальних варіантів створення ефективної системи поводження з радіоактивними відходами;
  • необхідні кроки, способи та строки виконання програми;
  • очікувані результати та оцінка фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми.

Проєкт екологічної програми поводження з радіоактивними відходами протягом року має розробити Державне агентство з управління зоною відчуження.

Детальніша інформація: