Європейське агентство з навколишнього середовища (ЄАНС) створило (вперше для всієї Європи) інтерактивний онлайн-інструмент – Європейський атлас довкілля та здоров’я ЄАНС. 

Атлас дає користувачам можливість за допомогою набору детальних карт візуалізувати, як довкілля впливає на їхнє здоров’я та добробут. 

Атлас охоплює такі теми: 

  • якість повітря (середньорічні концентрації у повітрі дрібнодисперсних частинок ТЧ2.5 (мкг/м3) та NO2 (мкг/м3), концентрація озону O3 у повітрі);
  • шум (шум дорожнього руху вдень, ввечері та вночі);
  • міські зелені зони (розташування найближчої зеленої зони);
  • вода (якість води для купання в межах 10 км, інформація про очистку стічних вод);
  • клімат (хвилі тепла, прогнозоване збільшення кількості  днів сильної спеки на період до 2031-2060 рр., зони потенційного затоплення внаслідок повеней); 
  • екологічні ризики та нерівність (комбінований вплив на здоров’я населення).  

Атлас також дозволяє користувачеві створювати та поширювати «екологічну систему показників» для конкретної місцевості, а також візуалізувати нерівність в екологічних ризиках, наприклад, пов’язаних із доходами. 

Атлас заснований на широкому спектрі даних та аналізі екологічних ризиків для здоров’я та перевагах здорового довкілля, проведеному ЄАНС та іншими надійними джерелами. Інструмент спрямований на те, щоб поєднати всю цю інформацію в одному цифровому центрі, зробивши її безпосередньо актуальною для громадськості. Атлас буде «живим продуктом», оскільки він регулярно оновлюватиметься та буде відкритий для зворотного зв’язку з користувачами.

Це один з інструментів, підготовлених з метою підтримки моніторингу амбіцій Європейського Союзу щодо нульового забруднення.

Детальніша інформація: