8 жовтня 2023 року, у Всесвітній день екологічного маркування, Європейська Комісія оприлюднила нову статистику, яка показує, що EU Ecolabel – офіційне добровільне екологічне маркування Європейського Союзу – процвітає: на ринку ЄС доступно майже 90 тис. сертифікованих товарів і послуг у 25 різних продуктових групах. 

Маркування EU Ecolabel займає центральне місце серед різноманітних товарів і послуг – і цей список продовжує зростати. Наприклад, у сфері туристичного житла за останні 6 місяців було видано 76 нових ліцензій EU Ecolabel (зростання на 15%), що збільшило загальну кількість туристичних об’єктів з екомаркуванням ЄС до 620.

Якщо поглянути на інші категорії товарів, то можна знайти екологічне маркування ЄС на більш ніж 35 тис. лакофарбових матеріалів, 20 тис. паперових виробів, майже 12 тис. миючих засобів, понад 9 тис. текстильних виробів, понад 2 тис. меблевих товарів, 750 косметичних продуктів і 200 послуг з прибирання приміщень. 

Крім того, нещодавнє опитування Flash Eurobarometer 535 показує, що обізнаність громадян і довіра до екологічного маркування ЄС зростають. На основі відповідей понад 25 тис. громадян у 27 державах-членах ЄС встановлено, що:

  • 38% громадян ЄС впізнають логотип EU Ecolabel, що на 11% більше, ніж у 2017 році;
  • 73% стверджують, що вплив продукту на довкілля є «дуже важливим» або «радше важливим» при прийнятті рішення про покупку; 
  • 38% громадян повідомляють, що вони «іноді» або «часто» купують продукти з екологічним маркуванням ЄС;
  • 60% повідомляють, що купували продукти саме через їх менший вплив на довкілля;
  • 56% вважають, що екологічне маркування ЄС гарантує екологічну досконалість;
  • 69% вважають, що вся продукція відповідає суворим екологічним критеріям.

У звіті також висвітлено вподобання споживачів у контексті купівлі товарів з екологічним маркуванням: товари та послуги ЄС з екомаркуванням, які найчастіше купуються, включають миючі засоби (23%), папір (23%), абсорбуючі засоби гігієни (22%) та косметичні засоби (21%). Люди зазвичай купують ці продукти з екомаркуванням у супермаркетах (66%), біомагазинах (24%) або в Інтернеті (24%).

Детальніша інформація: