У підсумковому звіті Діалогу з кліматичної стійкості запропоновано заходи щодо підвищення кліматичної стійкості в ЄС та усунення прогалин у захисті клімату, з акцентом на заходах з адаптації.
Середня глобальна температура продовжує зростати після всіх метеорологічних рекордів. Суворі погодні явища і довгострокові наслідки зміни клімату все більше впливають на людей, бізнес, економіку та інфраструктуру в цілому. Лише близько чверті збитків, пов’язаних зі зміною клімату, були застраховані в минулому в ЄС, хоча розмір і специфіка цього розриву у захисті клімату варіюються у різних державах-членах. Зміна клімату може посилити різницю між економічними втратами та страховими збитками від реалізації ризиків, пов’язаних зі зміною клімату.
Довідково. У листопаді 2021 року Європейська Комісія скликала Діалог з кліматичної стійкості, щоб сприяти відкритому обміну думками про шляхи вирішення прогалин у захисті клімату та підвищення стійкості до зміни клімату в ЄС, з акцентом на адаптацію до зміни клімату. Діалог об’єднав зацікавлені сторони, такі як державні органи, включно з наглядовими органами, організаціями споживачів і страховою галуззю.
У липні 2024 року Діалог з кліматичної стійкості представив свій заключний звіт, який об’єднує ідеї з дискусій і пропонує дії та передовий досвід, які сприяють розбудові стійкості до зміни клімату та скороченню розриву у захисті клімату.
Звіт надає інформацію про шляхи підвищення обізнаності про кліматичні ризики, покращення оцінки ризиків і сприяння впровадженню заходів щодо зниження ризиків. У звіті також досліджується потенціал державно-приватного партнерства у сфері страхування і розглядаються плюси та мінуси інших рішень на основі страхування, які могли б вирішити проблему прогалин у захисті клімату. Нарешті, він глибоко занурює в основні ризики, пов’язані з кліматом в Європі, охоплюючи повені, лісові пожежі, хвилі спеки, посухи та шторми.
Дії, викладені у звіті, можуть бути реалізовані різними зацікавленими сторонами та є колективним внеском в індивідуальну та громадську стійкість проти різних небезпек різними способами: шляхом сприяння обізнаності про ризики, профілактичним заходам у контексті зміни клімату.
Хоча запропоновані дії вимагають, щоб групи зацікавлених сторін, які несуть основну відповідальність, взяли на себе провідну роль, підтримка та скоординовані зусилля інших груп зацікавлених сторін є важливими.
Розбудова стійкості до зміни клімату є спільною відповідальністю, і висновки звіту дають хороший огляд того, що різні групи зацікавлених сторін можуть зробити для її досягнення.
Детальніша інформація: